Brand archetypy: VLÁDCA

Brand archetypy: VLÁDCA

Brand archetyp Vládca zastupuje silu, kontrolu a presnosť. V blogu sa dočítate, ako sa Vládca prejavuje a ktoré značky tento archetyp využívajú.

Brand archetyp Vládca už svojím názvom evokuje silnú osobnosť. A presne takými sa snažia byť aj značky, ktoré tento archetyp využívajú. Majú ambíciu byť autoritatívne, presné a spoľahlivé. 

Kde sa Vládca uplatní

Vládca je archetyp, ktorý sa často využíva v oblastiach, ako je politika, technológia a financie. Niet sa čomu čudovať! Keďže je pre Vládcu typická neustála snaha profilovať sa ako inšpirujúca a vplyvná osobnosť, vie si ľahko získať dôveru svojich zákazníkov a partnerov. A o to predsa v týchto oblastiach, a teda najmä v politike, ide.

Ako Vládca komunikuje

Komunikácia Vládcu je priama, jasná a presná. Veci pomenúva tak, ako sú. Na nič sa nehrá, je sebavedomý, ale nie arogantný. Vyniká neustálou snahou byť pre svojich zákazníkom vzorom a inšpiráciou.

Značky, ktoré využívajú Vládcu

Ako prvý príklad Vládcu si môžeme uviesť automobilku Mercedes-Benz. Táto značka sa snaží byť symbolom luxusu, spoľahlivosti a kontroly v automobilovom priemysle. Mercedes-Benz ponúka autá, ktoré sú navrhnuté tak, aby poskytovali svojim majiteľom pocit moci a vplyvu.

Ďalším príkladom značky, ktorá využíva archetyp Vládcu, je spoločnosť Rolex. Táto značka sa snaží byť synonymom spoľahlivosti, precíznosti a luxusu v oblasti hodiniek. Rolex ponúka hodinky, ktoré sú navrhnuté tak, aby poskytovali svojim majiteľom pocit moci a kontroly nad časom.

Ak ste svoje podnikanie našli vo Vládcovi, neváhajte ho použiť. Predtým si však poriadne premyslite a zadefinujte komunikačnú stratégiu.