Eset

Eset

Zadanie

Vytvorte ideamaking, stratégiu a realizujte projekt dlhodobej firemnej súťaže o najlepšieho Zamestnanca roka v 4 rôznych kategóriách.

Ako sme premýšľali

Pri internej komunikácii je vždy dôležité najskôr pochopiť a nacítiť firemnú atmosféru, definovať archetyp spoločnosti, spôsob jej riadenia a na základe firemnej kultúry aplikovať do internej komunikácie také druhy aktivít, ktoré zamestnancom povedia, že si ceníte ich prácu. Pretože zamestnanci sú najväčšou hodnotou každej spoločnosti - a ESET to, samozrejme, vie.

Riešenie

ESET je spoločnosť, ktorá je symbolom bezpečnosti a ochrany v komplikovanom a neustále sa meniacom svete moderných technológií. Akýsi druh armády, ktorý nás chráni pred škodlivými a nebezpečnými aplikáciami, programami a vírusmi. Ich symbolom je robot, technologicky spoľahlivý a dokonalý vojak, ochranca našich virtuálnych domovov.

Kampaň je vedená v štýle najvyššieho ocenenia americkej armády udeľovaného za prejavenie výnimočných vlastností ako je čestnosť, odvaha či statočnosť v boji. Medaila má tri verzie (podľa toho, či ide o pozemné jednotky, námorníctvo alebo letectvo) a v mene Kongresu ju vždy udeľuje prezident USA.

Medal of Honor je navyše názov známej počítačovej hry, veľmi obľúbenej aj medzi zamestnancami ESETu.

Názov kampane, e-mail a texty v banneroch a na plagátoch sú preto vedené v honosnejšom, formálnejšom a trochu vojenskom štýle.